Tooraine

Meie soov on tuua Sinuni parimast toorainest kvaliteetsed nahahooldustooted

Sõsar tooraine pärineb  Eestimaa väiketootjatelt, eelistame mahemärgisega tooteid. Läbi selle toetame väikseid kogukondi ja talunikke, et mahepõllumajandus säiliks ning leiaks veelgi suuremat kandepinda. Kasutame parimaid taimi, õlisid, rasvu, mesindussaadusi ja maavarasid, mis on imepärased just oma kosmeetilise toime poolest. Meie ökosüsteem on sedavõrd hästi säilinud, et siinsed metsikud saadused on oma olemuselt mürkainevabad.

 

Lisaks kannab põhjamaine loodus endas võluväge ning energiat, mis kandub edasi ka meie toodetesse.  Lähtume ka reeglist “vähem on rohkem” – meie tooted on lisaainetest vabad ning lubavad põhitoorainel kogu oma headuses särada . Eelistame alati kvaliteeti kvantiteedile, isegi kui tooraine hind tuleb sellevõrra kõrgem. Põimime esiemade ravimtaimetarkust ja pärimusmeditsiini tänapäeva teaduse ja tehnoloogiaga.

 

Selleks, et muuta keerulist kosmeetika- ja nahahooldustoodete maailma Sinu jaoks lihtsamaks ning läbinähtavamaks, kasutame oma toodete pakenditel selgesti mõistetavat koostisosade nimekirja. Lisaks oleme kirjutanud välja kasutatava tooraine päritolu ja kosmeetilised omadused. Ole teadlik, mida oma nahale kannad ja su keha tänab sind terve ja särava jumega!

Ravimuda

Meremuda on üks esimesi maavarasid, mida kasutati juba aastatuhandeid tagasi tervistava ja kosmeetilise tulemuse saamiseks. Nii Vahemere-äärsetes riikides kui ka Põhjamaades nagu Norra ja Rootsi on ravimuda kasutamine olnud rahvameditsiinis tähtsal kohal. Tänapäeval on maailmas ilmselt kõige tuntum Surnumere muda, mida kasutatakse ülemaailmselt. Kuid meie oma Eestimaa meremuda sisaldab veel rikkalikumalt erinevaid ühendeid, mis sobivad just Põhjamaa inimese iganädalasse nahahooldusesse.

Loe edasi

Haapsalu ravimuda esmaste uuringute andmed ulatuvad juba 19. sajandi esimesse poolde, kui teadlane Carl Abraham Hunnius avastas sealse meremuda raviomadused.  Sellest ajast edasi on muda füüsikalisi ja keemilis omadusi pidevalt juurde  avastatud ja edasi uuritud.

 

Muda saab oma raviomadused tänu loomsete ja taimsete organismide kõduprotsessi käigus moodustutavatele ühenditele, igasugune muda aga ei kõlba ravi otstarbeks. Näiteks Haapsalu rannaalade läheduses liivaterade ja lagunemata taimejäänustega meremuda ei ole raviotstarbeks sobilik. Kõige paremini sobib selleks pehmekoeline leeliseline väävelvesiniku lõhnaga mustjas-hall mass. Hunnus tõestas, et meremudale annab raviomadused väävelvesiniku ja süsinikuga küllastunud merevesi ja vees lahustunud fosfor, süsihappe- ja rauaühendid, orgaanilised ained ning silikaadid. Kõige lõpuks sõltub aga ravitoime just nende ühendite protsentuaalsest suhtest aines.

 

Hetkel kavandatakse meremuda Haapsalu Tagalahes asuvast maardlast, kus on teadlaste poolt kindlaks määratud, et muda vajalikud keemilised ühendid on just õiges suhtes nii kosmeetiliste kui ka raviprotseduuride jaoks.

 

Kosmeetiliselt, nii näo- kui kehamaskina, on ravimudal sügavpuhastav, niisutav, toitev ja surnud naharakke kooriv toime. Temas sisalduvad mikroelemendid ja mineraalained, nagu humiin- ja fulvohappeid, kiirendavad läbi naha imendudes nahaalust vereringet, mis omakorda aitab väljutada mürkaineid ja suurendada hapniku ning toitainete liikumist antud piirkonnas. Peale hooldust uuenevad väsinud naharakud, aeglustuvad vananemisprotsessid ja nahk muutub elastseks ning jumekaks.

Milleks tuua sisse meremuda kaugetest maadest, kui meie oma maavarad on nii väärtuslikud?

Rabaturvas

Õpetus ravimuda ja –turba kasutamisest on tuntud balneoloogia nime all. Turba balneoloogilisi omadusi on Euroopas täpsemalt uuritud ja edukalt kasutatud juba üle 200 aasta. Tähtsaimad uuringud raviturba alal on läbi viidud Ukarainas ja Saksamaal. Ka Eestis ja Valgevenes on tehtud hulganiselt uuringuid rabaturbas sisalduva aktiivse toimeaine humiin kohta. Eestis on raviturba uurimisega üle 10 aasta tegelenud Eesti Geoloogiakeskuse teadur Mall Orru, kelle ettekannetest ja uurimustöödest paljud siin esitatud andmetest pärinevad.

Loe edasi

Sarnaselt ravimudale ei sobi ka igasugune turvas balneoloogiliseks otstarbeks. Selleks on sobilik vaid kindel turbakiht, mis jääb allapoole rabavee tastet, samuti on oluline, et kaevandamine toimuks piirkonnas, kus õhusaaste ja mürkainete hulk on alla miinimumi. Lisaks on oluline, et turvas sisaldaks külluslikult bioaktiivseid aineid ja täielikult lagunenud nii taimseid kui ka loomseid mikroorganisme. Sõsar toodetes kasutatud turvas vastab kõigile neile nõuetele ja on kaevandatud spetsiaalsest maardlast ning sisaldab kompleksselt fulvo-, humiin- ja hümatomelaanhappeid.

 

Üheks kõige olulisimaks toimeaineks on balneoloogilise turba juures humiinainete protsentuaalne sisaldus. Põneva faktina võib välja tuua, et humiinained, mis sisalduvad raviturbas, erinevad oma keemiliste omaduse poolest nii mere- kui järvemuda humiinainetest. See ei vähenda ühe või teise maavara raviomadusi, vaid näitab, et nende toimed erinevad veidi omavahel. Humiinained kiirendavad läbi naha imendudes organismi vereringet ja seovad endaga raskemetalle ning mürkaineid ning aitavad kehal neid väljutada. Humiinained seovad erinevaid mineraale, metalle ja vitamiine oma keerukasse kompleksi, muutes nad biokeemiliselt aktiivseks ja mobiilseks, aidates sellega kehal ise enda jõuvarud taastada, et viia organism oma parimasse vormi. Sõsar toodetes kasutatavas turbas ulatub humiinainete sisaldus aines kuni 60%-ni, erinedes suuresti ka Soomes kaevandatavast turbast, kus humiinainete sisaldus on maksimaalselt 20%.

 

Kosmeetiliselt sobib balneoloogiline turvas hästi kõigile nahatüüpidele, eriti aga just aknesele nahale, koperroossele ja samuti kuivale või liigselt rasusele nahale, kuna turvas tasakaalustab rasutootmisprotsesse. Ka vananevale nahale mõjub turbamask elustavalt. Raviturba omaduste hulka kuuluvad veel surnud naharakkude koorimine, naha toitmine ja sügavniisutamine. Naha õhenemise ja lõhenemise puhul elustab turbaravi rakkude tegevust, vähendab põletikulisi protsesse nahapinnal ja kiirendab naha uuenemist. Samuti pole raviturbal tähendatud allergilisi reaktsioone, seepärast sobib see imeliselt ka kõige tundlikumale ja ka allergilisele nahale. Turvas on ka hea vahend juustele. Turvas elavdab juuksekasvu, sobib seega kiilanemisvastaseks tooteks (soovitame eriti meestele) ning ka kõõmaraviks.

 

Meie eelistame nahahoolduses just eestimast turvast, kuna meie maapind kannab endas nii palju väärtuslikku ja on ökoloogiliselt puhas. Lisaks muudab aastaegade vaheldumine siinseid taimi ja loodusvarasid veelgi võimsamaks.

Mesi ja mesindussaadused

Sõsar toodetes kasutame Artisan Honey kodumaist kvaliteetmett ja mesilasvaha. Ühendades usaldusväärse päritolu kvaliteetse tootearenduse ja disainiga, loob Artisan lisaväärtust ja kandepinda Eesti mesindussaadustele.

 

Eesti on oma hõreda asustuse ja liigirikka taimestikuga suurepärane piirkond meemesilaste pidamiseks. Pool riigi pindalast on kaetud metsaga, see tagab mesinduseks head looduslikud tingimused ning garanteerib kodumaise mee kõrge väärtuse ja puhtuse.

Loe edasi

Meie aastaaegadega vahelduvas kliimas talletab loodus endas ületalvitumiseks palju väärtuslikku ning mesi on justkui selle vääramatu tugevuse inkarnatsioon Sinu köögilaual. Artisan Honey toodetes kasutatav mesi pärineb Pandivere kõrgustikul tegutsevast mesilast, väga heade kasvutingimustega piirkonna peamisteks korjetaimedeks varasuvisel ajal on paju ja võilill, südasuvel ristik, metsvaarikas, põdrakanep ja raps.

 

Mesi on pakendatud ja töödeldud suurima hoolega mee kvaliteeti ja omadusi ohustamata, sest mee kasulikkus seisneb just tema bioaktiivsuses ning tema tervistavad omadused tagab õige töötlemine. Mee liigsel kuumutamisel tema kasulikud omadused kaovad ning loomulik kristalliseerumisvõime kaob. Kristalliseerumine on tarbijale visuaalselt olulisim mee kvaliteedi tunnus, vähe on meeliike, mis mõne nädala jooksul ei kristalliseeru. Kaubanduses laialt levinud imeodav importmesi on tihtipeale määramatu päritoluga ning kuumtöödeldud kasulike omadusteta magusaine.

 

Egiptlaste ja kreeklaste sõnul on mesi jumalate toit – magusa- ja energiaallikas, ravim ja jõuandja. Selleks, et toota 1 kilogramm mett, külastavad mesilased miljoneid õisi ning ühes teelusikatäies mees leidub kümneid tuhandeid õietolmuteri.

Pakend

Toodetele pakendeid valides mõtleb Sõsar naiskond sellele, mis on parim nii meie toodete tarbija tervisele kui ka meid ümbritsevale keskkonnale. Just sellepärast oleme otsustanud oma pakendites plastikut vältida. Esiteks võivad plastikpakendis peituvad kemikaalid ja mürkained imenduda tootesse ning sealt ka selle tarbija organismi ning teiseks reostab plastik ka meie kaunist loodust.

 

Loe edasi

Kõik Sõsar pakendid on trükitud Ecoprindis, kelle eesmärgiks on valmistada kõik trükisd võimalikult keskkonnasõbralikult. Pakendites kasutatakse FSC sertifikaadiga paberit, tänu millele saame kindlad olla, et mets, kust paberi valmistamiseks kasutatud puit kasvanud on, on majandatud keskkonnasõbralikult, majanduslikult elujõuliselt ning sotsiaalselt õiglasel viisil. Taaskasutame mitmekordselt ka kõiki meie toodete ja tooraine transpordiks kasutatavaid pakendeid.

 

Meie klaasist pakendid on täielikult taaskasutatavatest materjalidest ega sisalda ohtlikke kemikaale,  mille kinnituseks omab tootja ka vastavat sertifikaati. Kontrollitud kvaliteediga klaaspakendid on toodetud Euroopas ning seega tekitab pakendite transport märgatavalt vähem heitgaase kui teiselpool maakera valmistatud pakendite puhul.