Nooruslikkuse ja ilu saladus?!

13 Feb Nooruslikkuse ja ilu saladus?!

…on terve ja ilus nahk! Nahk on meie sisemuse peegel ja tervisliku seisundi aus näitaja. Nahk on ka esimene indikaator, mis reedab meile inimese vanuse ja tema elustiili. Tervel inimesel on elastne nahk, mis on pingul ja sile ning nahapoorid ei paista välja. Sellist nahka näeme tavaliselt lastel. Teaduslikud uuringud aga väidavad, et normaalset nahka omab täiskasvanueas vaid iga kümnes…

Vanusega naha uuenemisvõime aeglustub ja uute rakkude tootmine väheneb. Nahk muutub kuivaks, vähehaaval süvenevad kortsud ja aeglustuvad naha ainevahtuslikud protsessid.

Kuidas pöörata kõik need protsessid pahupidi ja naha vananemise asemel aidata sellel hoopis nooreneda?

Kindlasti olete kohanud oma elus inimesi, kelle välimuse põhjal on nad isegi kümneid aastaid nooremad oma tegelikust vanusest. Selle põhjal võib ju uskuda, et kõik on võimalik. Oma pikaajaliste uuringute, katsetuste ja vaatlustulemuste põhjal võin öelda, et järgmised tegevused aitavad naha noorenemisele kindlasti kaasa:

Hea verevarustus. Kui veresoonkond on oma parimas vormis, on nahk toidetud ja niisutatud ning jääkained saavad lihtsalt väljutatud. Külemetavad jalad ja kare nahk annavad märku, et seda süsteemi tuleb turgutada. Hea võimalus on tegeleda aktiivselt enese füüsilise liigutamise, jalutamise ja näiteks peapeal seisuga!

Puhas ja struktureeritud vesi. Seda ei saa kunagi liiga palju juua – ükskõik, mis nad Sulle räägivad. Joo juba homme rohkem puhast vett kui täna!

Tasakaalustatud kvaliteetsete õlide ja rasvade sisaldus toidus.

Ilusad ja puhtad mõtted. Naermine ja õnnetunne!

Massaaž või erinevad looduslike vahenditega tehtud kehahoolitsused.

Teadlik nahahooldus.

 

Mis on teadlik nahahooldus?

Teadliku nahahoolduse esimene ja kõige tähtsam kriteerium on kasutada tooteid, mis ei kahjustaks nahka. Paljud tooted võivad küll pesu järgselt jätta naha pehmeks, kuid sealjuures ummistavad naha poore ja piduravad selle loomulikke rütme. Väga hästi sobivad aga kõik looduslikku päritoluga ja võimalikult väikese koostisosade nimekirjaga kosmeetilised vahendid.

Kehakoorimine ja maskid kord või kaks nädalas annavad nii nahale kui kogu organismile iga kord täiesti uue hingamise. Koorimise mõju ulatub palju sügavamale kui pelgalt meie nahapind. Nahapooride vahendusel käib ka „toitumine“,seepärast tuleb meeles pidada, et kõik mis me nahale kanname imendub ka meie sisse.

 

Sõsar_kehakoorja


Sõsar
kehakoorijate ja maskide puhul oleme pööranud erilist tähelepanu nende koostisosadele, et need puhastaksid naha surnud rakkudest, stimuleeriksid vereringet ja ainevahetust ning niisutaksid seda maksimaalselt. Toodete puhul toimub nii koorimine kui niisutus üheaegselt.

Mudamaski soovitame kasutada eriti nendel naistel, kellel on kuiv, tundlik ja õhuke nahk. Muda tekstuur on peeneteraline ega ärrita õrna nahka. Samuti on muda suurepärane stimuleerimaks uute naharakkude teket ja tugevdab nende strukuuri. Muda on imeline vahend aitamaks väljutada organismist sinna ringlema jäänud mürkaianeid, mis põhjustavad poorides ummistusi ja vistrike. Nahk jääb peale kasutamist siidiselt pehkmeks…

Kehakoorijad Nooruslikkuse saladus ja Jõu allikas sobivad hästi normaalse või rasuse nahaga inimestele. Mõlemad sisaldavad meresoola ja  puhastavad nahka sügavuti ning toidvad seda samaaegselt. Oma kargete lõhnanootidega muudavad nad ka meie meeleolu rahulikumaks ja tasakaalukamaks.

Eriti hea tulemuse saab kasutades mudamaski ja koorijaid 60-70 kraadises niiskes saunas. Sauna tingimustes on poorid mõnusalt avatud ja ainevahetus käib kiirelt. Samuti toimib hästi ka peale sooja vanni või dušši keha koorimine.

Soovitame oma kehaga tegelemiseks võtta aega ja nautida kogemust. Tunnetada sauna kuumust, lõhnade mängu ja vaikuses oma mõtetega üksi olemist.

Mõnusaid kogemusi soovides,

Piret Laasik

Sõsar