Kui juuksed langevad välja…

20 Oct Kui juuksed langevad välja…

Igal brändil ja ettevõttel on oma lugu. Paljud mõtted ja ideed saavad alguse milleski – tihti on selleks isiklik vajadus, mis on kombineeritud julguseseemnega päriselt luua ja muuta maailma kasvõi natuke paremaks.

Tutvustame teile meie ettevõtte kõige tähtsamat lüli, kes hoiab kõiki lülisid omavahel koos ja on alati olemas. Kerttu Lohu, aitäh sulle, et oled Sina! <3
Kerttu on vägagi seotud meie uute toodete (šampooni ja palsami) loomeprotsessis. Ja ta on õpetanud (uskumatu aga tõsi!) meid pesema ja hoidma oma juukseid, samuti väärtustama looduslikku juuksehooldust.

Ja siin on Kerttu peapesu lugu, mis me väga loodame, et rikastab meie kõigi tulevasi peapesusid:

“Olen lapsepõlvest peale olnud õhukeste ja pigem rasuste juuste “õnnelik” omanik. Olen juukseid küll mõned üksikud korrad värvinud, kuid üldiselt on nad elanud suhteliselt tervislikku elu ilma sirgendamise, lokitamise ja erinevate viimistlusvahenditeta. Kasutasin täiesti tavalisi laiatarbešampoone, palsamit pigem vältisin, kuna tundus, et see teeb niigi rasused juuksed veelgi rasusemaks. Pesin juukseid iga päev, kuna teiseks päevaks tundusid juuksed juba mustad ja vajusid väga pead ligi.

Vajadus muutuse järele tekkis siis, kui peale esimest rasedust hakkas juukseid väga palju välja langema. Kuna raseduse ajal muutuvad juuksed hormoonide mõjul tugevamaks ja väljalangemine põhimõtteliselt puudub, siis on mõningane juuste väljalangemine peale sünnitust täiesti normaalne, ühel hetkel tundus aga, et juukseid jääb kammi külge juba hirmuäratavalt palju ning seepärast pöördusin abi saamiseks spetsialisti poole. Trihholoog tegi põhjaliku peanaha uuringu, mis näitas, et peanahale on tänu palju lisaaineid sisaldavatele šampoonidele tekkinud kiht, mis ei lase hapnikku juuksejuurteni, see takistab juuksekasvu ja juuksed langevadki välja. Peale põhjalikku sügavpuhastavat kuuri soovitas trihholoog väga hoolikalt vaadata šampooni koostisosi ning eelistada tavalisele poešampoonile looduslikku pesuvahendit. Samuti sain kaasa teadmise, et palsami õige kasutamise korral see juukseid rasusemaks ei muuda, pigem aitab juukseotsad terved ja hästi kammitavad hoida.

Peanaha harjutamine loodusliku tootega võtab aega. Tundsin, et tugevalt vahutavate keemiatoodetega harjunud peanahk ei lähe loodusliku šampooniga pestes puhtaks ning vajab veel tihemat pesu. Seepeale sain soovituse pesta peanahk šampooniga puhtaks, loputada, ja seejärel veel korra pesta. See toimis hästi ning pea püsis ka kauem puhas. Peanaha harjutamine võis aega võtta isegi kuni pool aastat. Jätsin kahe pesu vahele vähemalt kaks päeva. Mõne aja möödudes oli isegi kolmandal päeval peale pesu olukord täiesti normaalne ja olen siiani veendunud, et looduslik šampoon ja palsam on peanaha ja juuste parimad sõbrad.”