Juuksed talveks valmis!?

28 Nov Juuksed talveks valmis!?

Mis teeb Sõsar mee palsami eriliseks ja kuidas see toimib? Kuidas kasutada palsamit maskina?

Mee palsam sisaldab päris mesilasvaha, mis juukseotstele kandes jätab neile mõnusa vahaja kihi, võid isegi kogeda, et katkised juukseotsad on justkui üleöö terveks saanud. Kuidas see juhtub? Kui vaadata juukseotsa mikroskoobi all, siis on näha, et välimine kiht koosneb üksteise peal asuvatest soomustest. Seda soomuskihiti kutsutakse peenes teaduskeeles ka kutiikuliks.

Kui oma juuksed märjaks teeme, siis sooja vee mõjul need soomused avanevad. Soomuste “avatus” sõltub palju ka sellest, kas juuksed on naturaalsed, värvitud või muud moodi töödeldud. Mida rohkem töödeldud on juuksed, seda avatumad on soomused, seepärast tekib ka tunne, et kindlasti tahan kasutada niisutust, sest juuksed tunduvad kuivad. Naturaalsel juuksel on soomused vähem avatud – juukseotsad tunduvad tugevamad – ja vajadus kasutada regulaarselt niisutust ei pruugi olla nii suur.

Kuidas toimib mee palsam juukseotsal? Mida avatumad on soomused juuksel, seda rohkem palsamit koguneb soomuse sisse – vaikselt kiht-kihi haaval hakkab ta neid harali soomuseid täitma. Sõltuvalt sellest kui palju “ehitusmaterjali” läheb harali soomuste täitmiseks, võid tunda, et ühel hetkel ei tekigi tunnet, et tahaks peale iga pesukorda palsamit kasutada (või tahad kasutada kergemat palsamit).

Mee palsam sobib ideaalselt selleks, et kaitsa oma juukseid karmide ilmastikumõjude eest ning hoida juba kahjustunud juukseid kaitsva vahaja-kallistusega.

Vahajas-kaitse-kallistus-mask juustele:

1. Tee juuksed märjaks, pigista liigne vesi juustest välja (võid kasutada ka rätikut kuivatamiseks).
2. Kanna Sõsar mee palsam niisketele juukseotstele. Kammi laiaharalise kammiga juuksed läbi.
3. Keera pikad juuksed pealaele kokku krunni. Nüüd oleks hea anda neile sooja. Pane kilemüts pähe ja rätik sinna veel omakorda peale, et hoida sooja või mine sauna.
4. Hoia maski 15-20 minutit ja loputa mask maha. Pese juuksed Sõsar mee šampooniga.

Sooja toimel avanevad soomused veel rohkem ja mask saab imenduda sügavale juukseotsa sisse.

Sõsar mee palsamit ja šampooni saab osta siit: http://www.sosar.eu/pood/magus-mee-sampoon-palsam/

Kallistusteni!