Ilu on… Ilu on… Ilu on…

21 Jun Ilu on… Ilu on… Ilu on…

Originaalis ilmus intervjuu elustiili väljaandes Savant Magazine 12.06.2016. Meie poolt vastas küsimustele ja arutles sellise tähtsa küsimuse üle nagu “Mis on ilu” üks Sõsar brändi asutajates ja loomingulinejuht Piret Laasik. Mis on ilu aga sinu jaoks?

Mis on ilu (teie jaoks)?
Ilu on midagi väga loomulikku, midagi, mis kiirgab iga inimese seest, peegeldus kogu tema olemusest, sõnadest, keha hoiakust ja suhtumisest iseendasse ja teistesse. Ilu on eluterve, ilu ei ole kusntlik. See on kõigis meis juba olemas, see on nagu teemant, mis vajab lihvimist, et veel säravamalt paista. Kas sina lihvid oma teemanti või katad teda värviga?
Mis inspireeris looma Sõsarat?
Sõsar sai loodud isiklikust vajadusest toodete järele, mis aitavad tuua välja loomulikku ilu ja sealjuures mitte kahjustades nahka ja organismi sünteetiliste säilitus-, lõhna- ja värvainetega. Mina (Piret) võin pidada ennast kosmeetika- ja nahahooldustoodete gurmaaniks, kes tahab seda kõige kvaliteetesemat, seda kõige puhtamat ja seda kõige vägevema toimega looduslikku toodet, mis aitab püsida noore ja säravana. Huvitav teadmine jõudis minuni kui taipasin, et see kõige “parem” polegi kõige kallim või kõige ilusamas pakendis. Jällegi jõudsin tõdemuseni, et kõik sõltub sisust, ülejäänud on ainult fassaad. Sõsar saigi loodud, sest selgus, et on veel inimesi, kes hindavad kõrget kvaliteeti ja usuvad, et looduses on kõik juba täielikus tasakaalus olemas ja meil pole vaja seda muuta, vaid kasutama õppida.
Peale ilmselge, miks (veel) on looduslikud koostisosad kosmeetikas head/kasulikud meie nahale?
Looduses on kõik juba täielikus tasakaalus, meil ei ole vaja ekstraheerida, lisada või ära võtta erinevaid aineid, luues mingi kompoti, mis ei pruugi ülse anda seda tulemust, mis me loodame, vaid tekitab hoopis sõltuvuse toodetest, pannes meid kasutama järjest rohkem. Küll aga tuleb õppida loodust tundma ja kasutama, mitte teda karta. Loodustooted aitavad viia organismi tasakaalu nii, et inimene ei pea igapäevaselt kandma nahale paksu kihti kruntvärvi või erinevaid tooteid, mis hoiaksid nahka niisutatuna. Tegelikult on meie organismil ja nahal olemas võimekus olla terve ja särav, kui me teadlikult seda toetame. Mina usun, et ka hommikul voodist tõustes on inimesed ilusad, teine küsimus on see, kas meis on olemas oskus ilu näha…
Pakute oma tootevalikus ka meestele nii mõndagi. Mida tuleb silmas pidada meestele toodet luues? Kas sellel on mingeid eripärasid?
Meestetoodete puhul on kõige huvitavam see, et mehi tuleb julgustada tooteid ja just nahahooldustooteid kasutama. See ei tee neid kuidagi vähem mehelikuks, pigem meeldib naistele mees, kes näeb ilus ja hoolitsetud välja. Meestel on ju samasugused mured nahaga, kui naistel. Lisaks annab ilus nahk meestele enesekindlust nii karjääri ehitamisel, teiste inimestega suhtlemisel kui ka eraelus. Loodustooted sobivad ühtviisi hästi nii meestele kui ka naistele.
Kui Sõsar oleks filmikangelane, siis milline ta välja näeks? Kuidas ta oma naha eest hoolt kannaks?
Kui Sõsar oleks filmikangelane, siis ilmselt oleks ta see “natural beauty”, kes ruumi sisenesed kõigis oma iluga väikest aukartust tekitaks. See ilu ei peitu perfektses kulmukaares või ideaalselt sätitud juustes, see ilu peitub kogu olemuses, silmavaates ja kõnnakus. Ta teab, et iseenda väärtustamine, piisavalt magatud öötunnid ja iganädalased ilurituaalid on ilu ning nooruse saladus ja ta ei tee selles osas allahindlusi. Samuti on elu lahutamatud osad värskes õhus liikumine, kvaliteetne toit, füüsiline aktiivsus, armastus elu ja inimeste vastu.

Savant Magazine