Turvas juuksehoolduses

20 Jan Turvas juuksehoolduses

Sõsara müstilist turbamaski teen näole umbes ühe korra kuus, rohkem polegi tarvis. Pärast maski tegemist on näonahk sile nagu beebi pepu.
Kui lugesin ajakirjast Tiiu, et turbamaski võib teha ka juustele olin pisut kahtleval seisukohal, et kuidas ma siis ikka selle pärast juustest välja pesen. Kuna ühel hetkel muutusid mu juuksed kuidagi eriti hapraks ning pidin neid pea igapäev pesema, siis olin valmis proovima kõike, et olukorda parandada. Ja jumal tänatud, et ma seda turbamaski lõpuks juustesse ka panin.
Kandsin seda peanahale ja kogu pikkuses juustele. Pean tunnistama, et see möksimine mõjus kuidagi teraapiliselt. Kui muidu öeldakse, et ei tohi lasta maskil näos ära kuivada, et see kuivatab liialt nahka, ning mask tuleb maha pesta veel niiskena, siis juuste puhul toimisin vastupidi. Kuna mulle tundus, et juuksed muutusid hästi kiiresti rasvaseks, siis lasin just peanahal oleval maskil ära kuivada ja see just kui kuivatas selle liigse rasususe ära.
Käsiduššiga pead loputades oli turbamaski ootamatult lihtne juustest välja loputada. Ja kuigi juukseid kuivatama hakates käis kamm natuke raskelt juustest läbi, siis kuivatatud juukseid oli juba väga kerge käsitleda. Mingisugust lisa palsamit ei olnudki tarvis.
Kui ma tol hetkel pidin juukseid pesema iga päev, siis pärast maski tegemist pesin juukseid alles kolme päeva pärast.
Ja mask andis mu tumepruunidele juustele kohe kuidagi eriti ilusa läike.
Nii, et kindlasti soovitan Sõsara turbamaski nii näole, kui ka juustele.

Kristiina Kaimer

Ajakiri Tervisetark peatoimetaja